Realizēti

Realizētie projekti

Deinstitucionalizācija Latgalē

Lai Latgalē palielinātu ģimeniskai videi pietuvinātu un sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību dzīvesvietā personām ar garīga rakstura traucējumiem un bērniem, Latgales plānošanas regions informē, ka laika posmā no 2015. gada 1. decembra līdz 2023. gada 31. decembrim realizēs Eiropas Sociālais fonda projektu “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI)”.

Sociālā rehabilitācija bērniem ar funkcionāliem traucējumiem Deinstitucionalizācijas projekta ietvaros

Pēdējo 4 gadu laikā audzis gan nodrošināto sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu apjoms Rēzeknē dzīvojošajām ģimenēm, kurās aug bērns ar funkcionāliem traucējumiem, bērnam ar funkcionāliem traucējumiem, gan arī vecāku pieprasījums pēc pašvaldības atbalsta sociālo pakalpojumu saņemšanā. 

  • Lasīt tālāk

    2016.gadā Latgales plānošanas reģions (LPR) kopā ar sadarbības partneriem pašvaldībās uzsāka “Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Latgales reģionā (DI Latgalē)” (Nr.9.2.2.1./15/I/005) projektu, lai veicinātu sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu pieejamību tuvāk dzīvesvietai.  Rēzeknes pilsētā sociālo pakalpojumu saņemšanu uzsāka 56 bērni ar funkcionāliem traucējumiem un viņu vecāki. 

    Funkcionālie traucējumi jeb FT ir dažādu veidu traucējumi, kas bērnam apgrūtina spēju rūpēties par sevi vai veikt ikdienas darbības. Tā, piemēram, redzes vai kustību traucējumi, augšanas, uzvedības, valodas attīstības vai fiziskās un garīgās attīstības traucējumi ir dažādi funkcionālie traucējumi. Citiem vārdiem var teikt, ka funkcionālu traucējumu dēļ bērnam vai tā ģimenei varētu būt īpašas vajadzības vai grūtības pilnvērtīgi iekļauties sabiedrībā.  

    2021. gadā visbiežāk izmantotie sociālās rehabilitācijas pakalpojumi bērniem ar FT ir fizioterapijas, logopēda, masāžas pakalpojumi.  Atbilstoši katra projektā iesaistītā bērna izvērtēšanai un izstrādātajam individuālās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas plānam, tika nodrošināti un apmaksāti sociālās rehabilitācijas pakalpojumi.

    Projekta ietvaros sociālos pakalpojumus kompensējam ne tikai bērniem ar FT, bet arī viņu vecākiem, kuriem ir nepieciešams atbalsts. Tie pārsvarā ir fizioterapijas pakalpojumi.

    Laika posmā no 01.01.2021. līdz 11.11.2021.  32 bērni ar FT saņēma 1146 sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanas reizes (kopā šim mērķim tika izlietoti 35791.00 eiro):

    • fizioterapijas individuālās nodarbības - 477 reizes;

    • logopēda nodarbības - 202 reizes;

    • kanisterapija – 10 reizes;

    • ergoterapeita individuālās nodarbības – 24 reizes; 

    • masāžas pakalpojums - 207 reizes;

    • psihologa individuālās nodarbības - 86 reizes,

    • BAK terapija – 30 reizes;

    • ABA terapija – 106 reizes;

    • Smilšu terapija – 4 reizes.

    Šī projekta ietvaros 21 Rēzeknes bērni ar FT, kuriem ir īpašas kopšanas nepieciešamība saņēma arī aprūpes mājās pakalpojumu. Kopā tika sniegtas 9988 aprūpes pakalpojuma stundas, šim mērķis tika izlietoti 37867.98 eiro.

    Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšana turpinās, kā arī no 2021. gada papildus projektā tika iesaistīti vē 26 Rēzeknes pašvaldībā deklarētie bērni ar funkcionāliem traucējumiem. 


Projekts "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās",

Nr. 9.2.1.1/15/I/001 

Projekta īstenotājs: Labklājības ministrija

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība (Sociālais dienests) - sadarbības partneris.


Projekta īstenošanas termiņš: 04.2015. -  12.2023.

Kopējais finansējums: 9 454 217 EUR, t.sk. ESF finansējums 8 036 084 EUR


Projekta īstenošanas pamats: MK 17.12.2019. noteikumi Nr. 686  "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.1. specifiskā atbalsta mērķa "Paaugstināt sociālo dienestu darba efektivitāti un darbinieku profesionalitāti darbam ar riska situācijās esošām personām" 9.2.1.1. pasākuma "Profesionāla sociālā darba attīstība pašvaldībās" īstenošanas noteikumi"


Projekta mērķis – paaugstināt pašvaldību sociālo dienestu darba efektivitāti un pašvaldībās nodarbināto sociālā darba speciālistu profesionalitāti


Galvenās aktivitātes: 

  1. Profesionālās kompetences pilnveides (apmācību) un supervīzijas nodrošināšana pašvaldību sociālo dienestu un citu pašvaldības izveidoto sociālo pakalpojumu sniedzēju sociālā darba speciālistiem.
  2. Metodiku izstrāde pašvaldību sociālo dienestu sociālajiem darbiniekiem darbam ar klientu mērķa grupām, kā arī sociālo darbinieku apmācība šo metodiku ieviešanai darbā un pilotprojektu īstenošana.
  3. u.c.

Uzzini vairāk par projektu

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības dalība projekta aktivitātēs

Profesionālās kompetences pilnveides (apmācību) un supervīzijas nodrošināšana

Metodiku ieviešana

Pamats:

  • Rēzeknes pilsētas domes 26.04.2019. lēmumu Nr.767;
  • 02.05.2019. sadarbības līgums “Projekta “Profesionālā sociālā darba attīstība pašvaldības” īstenošanai (SD reģ.Nr.1.1.31.2/19/165, LM reģ.Nr.2019/24-1-1321/33)

Pilotprojekts "Metodika darbam ar vardarbībā cietušām un vardarbību veikušām personām"

Pamats: Rēzeknes pilsētas domes 26.04.2019. lēmumu Nr.767

Īstenošanas laiks 02.05.2019. - 31.10.2019.

  • Lasi tālāk

    Metodikas izstrādes mērķis ir nodrošināt metodisko atbalstu pašvaldību sociālajos dienestos praktizējošiem sociālajiem darbiniekiem, kuri ikdienā strādā ar vardarbībā cietušām un vardarbību veikušām personām.


    Metodika ietver metodisko materiālu drukātā formā, klātienes un tiešsaistes mācību programmas. Metodika izstrādāta un aprobēta, īstenojot klāties mācības pilotprojekta ietvaros.


    Pilotprojektā iesaistījās 17 pašvaldību sociālo dienestu 30 sociālie darbinieki, tajā skaitā - Rēzeknes pilsēta un Rēzeknes Sociālā dienesta Atbalsta nodaļas sociālās darbinieces ģimenēm ar bērniem Svetlana Petrova un Liliāna Kaša. 


    Pilotprojekta  ietvaros notika klātienes apmācības - Rīgā (nodibinājuma ‘’Centrs Dardedze’’ telpās), tiekoties uz divām dienām reizi mēnesī. 


    Metodiku sociālajam darbam ar vardarbībā cietušām un vardarbību veikušām personām izstrādi īstenoja personu apvienība, kura sastāv no biedrības ‘’Centrs MARTA’’, nodibinājuma ‘’Centrs DARDEDZE’’, biedrības ‘’SKALBES’’, SIA ‘’Mācību centrs MKB’’ un SIA ‘’Ideju kapitāls’’. Metodikas ietvaros tika izstrādāts metodiskais materiāls un apmācību programmas – klātienes un tiešsaistes. Iepriekš minētie metodikas izstrādātāji (ekspertu komanda) bija sagatavojuši metodisko materiālu un tā 4 pielikumus un klātienes apmācību programmu, kuras pilotprojekta ietvaros tika aprobētas. Aprobēšana nozīmē to, ka katrs pilotprojekta dalībnieks savā ikdienas praksē sociālajā dienestā darbā ar vardarbībā cietušām un/vai vardarbību veikušām personām sešu mēnešu garumā, izmēģināja un "pārbaudīja", kā materiālā sniegtā informācija strādā praksē. Tāpat pilotprojekta laikā tika aprobēta arī klātienes mācību programma, par tās saturu sociālie darbinieki sniedza komentārus ekspertu komandai.


    Metodiskais materiāls atrodams Labklājības ministrijas tīmekļvietnē.

Pilotprojekts "Ģimenes asistenta pakalpojuma aprobēšana”

Pamats: Rēzeknes pilsētas domes 24.09.2020. lēmumu Nr.1323, 02.10.2020. sadarbības līgums ar Nr. LM2020/24-1-1321.

Īstenošanas laiks 02.11.2020. – 31.10.2022.

  • Lasi tālāk

    Pilotprojektā darbojās divi Sociālā dienesta Atbalsta nodaļas  sociālie audzinātāji.


    Ģimenes asistenta pakalpojums ir pakalpojums personai vai ģimenei, kuru spējas sociāli funkcionēt un iekļauties sabiedrībā, dažādu sociālu, garīgu, fizisku traucējumu dēļ, ir apgrūtinātas. Tādējādi pakalpojuma mērķis ir uzlabot klienta (personas/ ģimenes), kurš saņem pakalpojumu, spējas sociāli funkcionēt, un risināt savas sociālās vajadzības, proti, atrast darbu, kārtot sadzīvi, rūpēties par savu mājokli, ģimenes locekļiem, savu un ģimenes locekļu veselību, kā rezultātā uzlabotos gan personas, gan viņa ģimenes locekļu dzīves kvalitāte un spēja iekļauties sabiedrībā. 


    Vairāk informācijas par ģimenes asistenta pakalpojumu Labklājības ministrijas tīmekļvietnē.

Pilotprojekts „Par metodikas izstrādi sociālajam darbam ar jauniešiem”

Pamats: Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības 30.06.2022. lēmums Nr.493,, 17.06.2022. vienošanās Nr.2 (SD Nr.1.1.31.2/19/165, LM Nr.2019/24-1-1321/33) pie 02.05.2019. sadarbības līguma.

Īstenošanas laiks: 01.06.2022. – 30.11.2022.

  • Lasi tālāk

    Pilotprojektā darbojas Sociālā dienesta Atbalsta nodaļas sociālās darbinieces darbam ar ģimeni un bērniem Marina Červinska un Velga Strode.


    Metodikas izstrādē tiek iesaistīti sociālie darbinieki, lai sociālā darba praksē aprobētu izstrādāto metodisko materiālu  un klātienes mācību programmu, kā arī pamatojoties uz dalībnieku pieredzi un sniegto atgriezenisko saikti, veiktu metodikas pilnveidojumus.

    Mācību procesa mērķis ir izveidot atvērtu mācību vidi sociālā darba ar jauniešiem profesionāļiem, kur varēs apzināties esošo un attīstīt vēlamo sociālā darba praksi Sociālajā dienestā darbā ar jauniešiem.

Pilotprojekts „Vadības kvalitātes modeļa pilotprojekts”

Pamats: 01.06.2023. vienošanās Nr.4 (SD Nr. 1.1.31.2/23/146) pie 02.05.2019. sadarbības līguma.

Īstenošanas laiks: 01.06.2023. – 30.11.2023.

  • Lasi tālāk

    Pilotprojektā darbojas Sociālā dienesta  vadītāja vietniece Inese Dukaļska un Atbalsta nodaļas sociālās darbinieces darbam ar ģimeni un bērniem Natālija Valtere.

    Pilotprojekta mērķis: izstrādāt vadības kvalitātes moduli un nodrošināt mācības un metodisko atbalstu, lai: 

    • pilnveidotu pašvaldībās nodarbināto sociālā darba speciālistu profesionalitāti;

    • stiprinātu vadības funkciju un vadības prasmes sociālajos dienestos;

    • sociālo dienestu darba efektivitātes paaugstināšana;

    • labāka un mūsdienīga sociālo dienestu un sociālā darba jomas pārvaldība;

    • uzlabota sadarbība starp sociālajā darbā iesaistītajiem profesionāļiem un institūcijām. 

    Pilotprojekta projekta sagaidāmie rezultāti:

    • sociālā dienesta pašnovērtējuma standarts, pielāgojot CAF metodoloģiju;

    • starpinstitucionālās un starpprofesionālās sadarbības mehānismi sociālo gadījumu vadībai;

    • sociālā darba prakses slodzes kritēriji un rezultatīvie rādītāji;

    • e -mācību programma;

    • padziļināta klātienes mācību programma.

Nr. 7.2.1.2/15/I/001

Projekts “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” 

Projekts “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros”, projekta Nr. 7.2.1.2/15/I/001


Projekta īstenotājs: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA). Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība (Sociālais dienests) - sadarbības partneris.


Projekta īstenošanas termiņš: līdz 31.10.2023. 


Projekta īstenošanas pamats:

  • Ministru kabineta 28.04.2015. noteikumi Nr. 207 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 7.2.1.specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt nodarbinātībā, izglītībā vai apmācībās neiesaistītu jauniešu nodarbinātību un izglītības ieguvi Jauniešu garantijas ietvaros” pasākumu “Aktīvās darba tirgus politikas pasākumu īstenošana jauniešu bezdarbnieku nodarbinātības veicināšanai” un “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” īstenošanas noteikumi”
  • Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības domes 09.03.2023. lēmums Nr. 782 “Par Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvaldes “Sociālais dienests” dalību projektā “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros””;
  • Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvaldes “Sociālais dienests” un JSPA 04.04.2023. sadarbības līgums Nr.6-32/10 .


Projekta mērķis ir veicināt mērķa grupas jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem, kuri nemācās un nav nodarbināti) adaptāciju darba vietā vai izglītības iestādē, paplašināt sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošanu un nodrošināt izglītojamiem darba tirgum nepieciešamās profesionālās kvalifikācijas ieguvi, kā arī sekmēt to konkurētspēju darba tirgū.


Projekta mērķa grupa ir jaunieši vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot) (uzņemot atbalstāmajā darbībā), kuri nemācās, nav nodarbināti un saņem vai ir saņēmuši atbalstu 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu garantijas ietvaros un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā” un 14.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Atveseļošanas pasākumi izglītības nozarē” 14.1.1.2. pasākuma “Atbalsts NEET jauniešiem” ietvaros (turpmāk – NEET mērķa grupa).


Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

  • Individuālā mentora un/vai personiskās izaugsmes trenera nodrošināšana, lai veicinātu jaunieša adaptāciju darbavietā;
  • Individuālā mentora un/vai personiskās izaugsmes trenera nodrošināšana, lai veicinātu jaunieša adaptāciju izglītības iestādē, apgūstot vispārējās pamatizglītības, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, profesionālās vidējās izglītības, vispārējās vidējās izglītības, profesionālās pilnveides izglītības programmu, profesionālās tālākizglītības programmu, modulārās profesionālās izglītības programmas moduli vai moduļu kopu, studiju moduli vai studiju kursu augstskolā vai koledžā, pirmā vai otrā līmeņa profesionālās augstākās izglītības programmu, akadēmiskā bakalaura programmu, profesionālā maģistra studiju programmu vai akadēmiskā maģistra studiju programmu;
  • Atbalsts profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvei, kas jaunietim dod iespēju pilnveidot savu profesionālo meistarību un apgūt mainīgajām darba tirgus prasībām atbilstošas sistematizētas profesionālās zināšanas un prasmes (jaunietim saskaņā ar profesionālās izglītības ieguvi regulējošajiem normatīvajiem aktiem izsniedz apliecību par profesionālās pilnveides izglītības ieguvi);
  • Atbalsts profesionālās kvalifikācijas iegūšanai profesionālās tālākizglītības programmās;
  • Atbalsts modulārās profesionālās izglītības programmas moduļa vai moduļu kopas apguvei, kas identificējama kā novērtējamu zināšanu, prasmju un kompetenču kopums. Jaunietim pēc attiecīgā moduļa vai moduļu kopas apguves izsniedz apliecību;
  • Atbalsts studiju moduļa vai studiju kursa apguvei augstskolā vai koledžā šo noteikumu. Jaunietim pēc studiju moduļa vai studiju kursa apguves izsniedz apliecību, kurā iekļauj ziņas par tās saņēmēju un norāda koledžas vai augstskolas nosaukumu, studiju kursa vai studiju moduļa nosaukumu un apjomu kredītpunktos, studiju kursa vai studiju moduļa docētāja vārdu, uzvārdu un kvalifikāciju, izpildītā darba apjomu, studiju rezultātu vērtējumu;
  • Atbalsts jauniešu ceļa izdevumu segšanai braucieniem no deklarētās dzīvesvietas uz mācību vai prakses vietu un atpakaļ atbilstoši mācību ilgumam, ja jaunietis piedalās atbalstāmajās darbībās;
  • Atbalsts speciālistu komandas (karjeras konsultanti, psihologs, psihoterapeits, atkarību profilakses speciālists, narkologs, psihiatrs, jurists, finanšu speciālists u. c.) nodrošināšanai. Atbalsts ir pieejams arī valstspilsētas vai novada pašvaldību speciālistiem nepieciešamo konsultāciju vai tematisko atbalsta grupu sniegšanai, lai sekmētu jauniešu iesaisti izglītībā, nodarbinātībā un nodrošinātu sociālo iekļaušanos.

 

Projekta kopējais finansējums: 570882,80 euro.   

 

Projektā paveiktais

 

Publicitātes:

  • Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā uzsāk īstenot projektu “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” , projekta Nr. 7.2.1.2/15/I/001 - 20.04.2023.
  • Projekta “Sākotnējās profesionālās izglītības programmu īstenošana Jauniešu garantijas ietvaros” īstenošanas gaita  - 20.07.2023.

Projekts "PROTI un DARI!",  Nr. 8.3.3.0./15/I/001

          

Projekta īstenotājs: Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA). Rēzeknes valstspilsētas pašvaldība (Sociālais dienests) - sadarbības partneris. 


Projekta īstenošanas termiņš: 09.2014. - 12.2023.  Sadarbības partnerim:  09.2016. - 31.10.2023.


Projekta īstenošanas pamats: 

  • MK 07.07.2015. noteikumi Nr. 385 "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 8.3.3. specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt NEET jauniešu prasmes un veicināt to iesaisti izglītībā, NVA īstenotajos pasākumos Jauniešu garantijas ietvaros un nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā” un 14.1.1. specifiskā atbalsta mērķa "Atveseļošanas pasākumi izglītības nozarē" 14.1.1.2. pasākuma "Atbalsts NEET jauniešiem" īstenošanas noteikumi”
  • Rēzeknes pilsētas domes 11.05.2015. lēmums Nr. 1137, 15.07.2016. sadarbības līgums Nr.6-13/24 


Projekta mērķis ir attīstīt mērķa grupas jauniešu (vecumā no 15 līdz 29 gadiem (ieskaitot), kuri nemācās, nestrādā, neapgūst arodu un nav reģistrēti Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) kā bezdarbnieki), prasmes un veicināt viņu iesaisti izglītībā, tai skaitā aroda apguvē pie amata meistara, nodarbinātībā, Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) īstenotajos Jauniešu garantijas projektu pasākumos vai Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajos aktīvajos nodarbinātības vai preventīvajos bezdarba samazināšanas pasākumos, kā arī nevalstisko organizāciju vai jauniešu centru darbībā.

       

Mērķa grupas jaunietim paredzētais atbalsts:

  • Tiek veikta jauniešu profilēšana, apzinot jaunieša prasmes, intereses un iegūto izglītību, kā arī nosakot attīstības virzienus;
  • Sadarbībā ar katru jaunieti, balstoties uz tā profilēšanas rezultātiem, tiek izstrādāta viņa individuālā pasākumu programma, kas sastāv no četrām obligātajām komponentēm (UNESCO izstrādātie mācīšanās pīlāri): personības attīstība, iekļaušanās sabiedrībā, "darba tikums", mūžizglītības kompetences;
  • Tiek noslēgta vienošanās ar mērķa grupas jaunieti par dalību individuālās pasākumu programmas īstenošanā projekta ietvaros;
  • Tiek īstenota jaunieša individuālā pasākumu programma līdz 9 mēnešiem ilgā laika periodā, nodrošinot tajā paredzētos pasākumus: regulārs individuāls mentora atbalsts, formālās un ikdienas mācīšanās, speciālistu konsultācijas (psihologs, karjeras konsultants u. c., izņemot ārstniecības personālu), dalība pasākumos (semināri, sporta aktivitātes, kultūras pasākumi), brīvprātīgā darba aktivitātes, iesaisti nevalstisko organizāciju un jauniešu centru aktivitātēs, pasākumos un projektos; profesijas specifikas iepazīšana, iesaisti vietējās sabiedriskajās aktivitātēs u.c.


Projekta finansējums: 328 194,08 EUR

Pieejamā sasniedzamā iznākuma rādītāja kvota vai projektā „PROTI un DARI!” iesaistāmo mērķa grupas jauniešu maksimālais skaits līdz 2023.gada 31.oktobrim - 220 jaunieši.

Projektā paveiktais:

Uz projekta īstenošanas laiku Sociālajā dienestā izveidotas 8 darbavietas  – 2 programmu vadītāji un 6 sociālie mentori. 



Gads 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023
Iesaistīto jauniešu skaits 7 38 50 40 35 30 17 29
Saņemtais finansējums (EUR) 6348 52386,05 69225 50212,12 51523,56 44313,16 46644,14 52271,82

Kopā projekta realizācijas laikā iesaistīti 246 jaunieši, izlietotais finansējums ir 367 718,48 EUR.


Publicitātes:


  • Jauniešus aicina iesaistīties projektā "PROTI un DARI!", informācija Rēzeknes pilsētas mājas lapā un laikrakstā Rēzeknes Vēstnesis – 05.01.2019., 13.03.2019., 27.06.2019.; 
  • Par projektu «PROTI un DARI!» – Facebook profils, 18.12.2019.;
  • Par projekta «PROTI un DARI!» realizāciju Rēzeknē, Rēzeknes Vēstis 28.02.2020.;
  • Par projekta «PROTI un DARI!» ieviešanu pašvaldībā, Rēzeknes Vēstnesis 20.06.2020.;
  • Projekts “PROTI un DARI!” – Arī neliels panākums ir panākums! , Rēzeknes Vēstis 06.10.2020.;
  • Jauniešus aicina iesaistīties projektā "PROTI un DARI!", Rēzeknes Vēstnesis 27.02.2021.;
  • Projekts «PROTI un DARI!» – karjeras konsultants - izejas punkts jauniešiem ceļā uz mērķi, Facebook profils, 11.07.2021.;
  • Jauniešus aicina iesaistīties projektā "PROTI un DARI!", jauniešu pieredzes stāsti par dalību projektā, Rēzeknes Vēstis 31.08.2021.;
  • Jauniešus aicina iesaistīties projektā "PROTI un DARI!", Rēzeknes Vēstnesis 27.09.2021.;
  • Jauniešus aicina iesaistīties projektā "PROTI un DARI!", jauniešu pieredzes stāsti par dalību projektā «PROTI un DARI!», 07.01.2022.;
  • Projekts «PROTI un DARI!» – Iespēja mainīt savu dzīvi, 27.04.2022.;
  • Projekts “PROTI un DARI!” – iespēja ikvienam jaunietim, kurš ir bez darba un nemācās, 22.07.2022.;
  • Projekta “PROTI un DARI!” īstenošanas laiks ir pagarināts līdz 2023.gada 31. oktobrim, 23.02.2022.


Uzzināt vairāk par projektu


Projekts: “Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai Rēzeknes valstspilsētas pašvaldībā”

Nr. 9.3.1.1/19/I/050

 

Projekta īstenošanas termiņš: 2020.gada 1.aprīlis – 2022. gada 30.decembris


Projekta īstenošanas pamats: Ministru kabineta 20.12.2016. noteikumi Nr. 871 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.3.1. specifiskā atbalsta mērķa "Attīstīt pakalpojumu infrastruktūru bērnu aprūpei ģimeniskā vidē un personu ar invaliditāti neatkarīgai dzīvei un integrācijai sabiedrībā" 9.3.1.1. pasākuma "Pakalpojumu infrastruktūras attīstība deinstitucionalizācijas plānu īstenošanai" pirmās un otrās projektu iesniegumu atlases kārtas īstenošanas noteikumi”.  Pirmā projektu iesniegumu atlases kārta.


Projekts tika realizēts specifiskā atbalsta mērķa "Palielināt kvalitatīvu institucionālai aprūpei alternatīvu sociālo pakalpojumu dzīvesvietā un ģimeniskai videi pietuvinātu pakalpojumu pieejamību personām ar invaliditāti un bērniem" ietvaros ar kopējo summu 8 596 069,00 EUR, no tiem 7 398 389,50 EUR (86%) ir ESF līdzfinansējums.

 

Projekta mērķis: sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu infrastruktūras izveide un attīstība Rēzeknes pilsētas pašvaldībā.


Projekta mērķa grupas:

  • pilngadīgas personas ar garīga rakstura traucējumiem (GRT), kuras no valsts finansētām ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām pāriet uz dzīvi sabiedrībā, kā arī pilngadīgas personas ar GRT, kuras potenciāli var nonākt valsts ilgstošas aprūpes institūcijā un kurām ir noteikta smaga vai ļoti smaga invaliditāte (I vai II invaliditātes grupa);
  • bērni ar funkcionāliem traucējumiem (FT), kuriem ir noteikta invaliditāte un kuri dzīvo ģimenēs, un viņu likumiskie pārstāvji vai audžuģimenes.


Projekta aktivitātes, darbības rezultāti un to rezultatīvie rādītāji:

 

Pilngadīgām personām ar GRT:

  • grupu dzīvokļu izveide 18 personām (16 dzīvokļi - Atbrīvošanas alejā 147A un 1 dzīvoklis - Atbrīvošanas alejā 151- 3A, Rēzeknē);
  • dienas aprūpes centra izveide  30 personām (Viļānu ielā 10, Rēzeknē);
  • specializēto darbnīcu izveide 20 personām (Viļānu ielā 10, Rēzeknē) (šūšanas darbnīca, sveču darbnīca un galdniecības darbnīca).

 

Bērniem ar funkcionālajiem traucējumiem:

  • dienas aprūpes centra izveide 20 bērniem (Zemnieku ielā 16A, Rēzeknē);
  • sociālās rehabilitācijas pakalpojumu centra izveide 56 bērniem (Zemnieku ielā 16A, Rēzeknē).


Projekta īstenošanas rezultātā ir izveidotas un labiekārtotas 89 sabiedrībā balstītu sociālo pakalpojumu sniegšanas vietas personām ar GRT un bērniem ar FT.


Kopējas projekta izmaksas - 1 742 702,55 eiro (informācija par izpildi uz 05.12.2023), no tām:

  • ERAF finansējums - 1 310 860,86 eiro
  • valsts budžeta finansējums - 58 206,27 eiro
  • valsts budžeta dotācija pašvaldībām - 67 442,58 eiro
  • pašvaldības finansējums  - 306 192,84 eiro

 

Vairāk informācijas, publicitātes sk. šeit: https://rezekne.lv/realizacija-esosie-projekti/pakalpojumu-infrastrukturas-attistiba-deinstitucionalizacijas-planu-istenosanai/

Projekta ietvaros Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības teritorijā tika veikti sekojošie būvdarbi:

Dienas aprūpes centra un specializēto darbnīcu izveide personām ar garīga rakstura traucējumiem Viļānu ielā 10.

Pieņemts ekspluatācijā 01.02.2021. 


Dienas aprūpes centra izveide 20 bērniem, Zemnieku 16 A  

Pieņemts ekspluatācijā 17.09.2021. 



Ēkas Atbrīvošanas alejā 147A pārbūve un piegulošās teritorijas labiekārtošana.

Pieņemts ekspluatācijā  01.06.2022.



Dzīvokļa Atbrīvošanas alejā 151 -3A, Rēzeknē vienkāršotā atjaunošana.

Pieņemts ekspluatācijā: 18.03.2022. 



Vides pieejamības nodrošināšana  Viļānu ielā 10, Rēzeknē.

Pieņemts ekspluatācijā: 03.06.2022.



Baseina telpu atjaunošana Zemnieku ielā 16A, Rēzeknē.

Pieņemts ekspluatācijā: 21.12.2022. 



Projekts “Energoefektivitātes paaugstināšana un atjaunojamo enerģijas avotu izmantošana Rēzeknes pilsētas pašvaldības ēkā” Nr. 4.2.2.0/20/I/019

Projekta īstenošanas termiņš: 2021. gada 12. marts – 2022. gada 11. aprīlis


Projekta īstenošanas pamats: Ministru kabineta 08.03.2016. noteikumi Nr. 152 “Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 4.2.2. specifiskā atbalsta mērķa "Atbilstoši pašvaldības integrētajām attīstības programmām sekmēt energoefektivitātes paaugstināšanu un atjaunojamo energoresursu izmantošanu pašvaldību ēkās" īstenošanas noteikumi”.

Ceturtā projektu iesniegumu atlases kārta "Energoefektivitātes paaugstināšana pašvaldību ēkās"


Projekta mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu un pašvaldību izdevumu samazināšanos par siltumapgādi, veicot ieguldījumus ēkā Zemnieku ielā 16A, Rēzeknē.

Projekta sasniedzamās minimālās iznākuma rādītājs primārās enerģijas gada patēriņa samazinājums ēkā projekta ietvaros investīciju rezultātā ir 272 165 kWh/gadā, siltumnīcefekta (ogļskābo) gāzu samazinājuma gada projekta ietvaros veikto investīciju rezultātā ir 62,556 tonnas CO2 ekvivalenta un no atjaunojamiem energoresursiem saražotā papildjauda projekta ietvaros veikto investīciju rezultātā 0,061 MW.


Galvenās aktivitātes ēkā Zemnieku ielā 16A, Rēzeknē:

  • Ēkas fasādes sienu siltināšana;
  • Ēkas cokola siltināšana;
  • Ēkas bēniņu un lēzenā jumta siltināšana.
  • Ēkas pagraba siltināšana.
  • Ēkas logu un ārdurvju nomaiņa.
  • Infrastruktūras pārbūve ar atjaunojamo energoresursu izmantošanu (saules paneļu uzstādīšana elektrības pašpatēriņam ar kopējo jaudu 18,08 kw un saules kolektoru sistēmas izbūve (karstā ūdens sagatavošanai) ar kopējo sistēmas jaudu 40 kw;
  • Karstā ūdens sistēmas atjaunošana.
  • Apkures sistēmas renovācija.
  • Siltummezgla rekonstrukcija.
  • Peldbaseina telpas ventilācijas un apkures sistēmas atjaunošana.


Finansējums un izmaksas:

Kopējās projekta izmaksas – EUR 749 030,69, tajā skaitā:

  • ERAF finansējums – EUR 491 811,06,
  • valsts budžeta dotācija pašvaldībām – EUR 26 041,76,
  • pašvaldības finansējums – EUR 231 177,87

Vairāk informācijas, publicitātes sk. šeit.

Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām 2014.- 2020

Rēzeknes pilsētas domes pārvalde „Sociālais dienests” no 2015.gada 17.aprīļa līdz 2018.gada 16.aprīlim īsteno Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām 2014.- 2020 ietvaros projektu Nr. 2014.FEAD/PO.01/23/09

Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība Rēzeknes sociālajā dienestā un sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās

No 2012. gada 1. marta līdz 2014. gada 28. februārim Pārvalde īsteno Eiropas Sociālā fonda finansētu projektu “Sociālās rehabilitācijas pakalpojumu attīstība Rēzeknes sociālajā dienestā un sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās”, projekta numurs 1DP/1.4.1.2.4./11/APIA/NVA/098.

  • Lasīt tālāk

    Describe the item or answer the question so that site visitors who are interested get more information. You can emphasize this text with bullets, italics or bold, and add links.

Sociālo pakalpojumu sniedzēju kvalitātes novērtējuma metodikas izstrāde, validācija un ieviešana

No 2010. gada novembra līdz 2011. gada 30. jūnijam Pārvalde piedalījās Labklājības ministrijas ESF projektā „Sociālo pakalpojumu sniedzēju kvalitātes novērtējuma metodikas izstrāde, validācija un ieviešana”, un kā viens no 8 sociālo pakalpojumu sniedzējiem Latvijā, veica Pensionāru sociālo pakalpojumu centra pašnovērtējumu pēc jaunās sociālo pakalpojumu sniedzēju novērtēšanas metodikas, kura izstrādāta pēc Eiropas izcilības pašnovērtējuma modeļa (CAF).

Latgales plānošanas reģiona Rēzeknes Sociālās aprūpes pārvaldes kvalitātes vadības sistēmas izstrāde un ieviešana atbilstoši ISO 9001:2008 standartam

No 2010. gada 1. marta līdz 30. novembrim tika īstenots Latgales plānošanas reģiona projekts “Latgales plānošanas reģiona Rēzeknes Sociālās aprūpes pārvaldes kvalitātes vadības sistēmas izstrāde un ieviešana atbilstoši ISO 9001:2008 standartam”, kuru līdzfinansēja Eiropas Sociālais fonds, valsts un Rēzeknes pilsētas pašvaldība. Projekta rezultātā izstrādāta un ieviesta kvalitātes vadības sistēma Rēzeknes pilsētas domes Sociālās aprūpes pārvaldē, izstrādāta kvalitātes rokasgrāmata sociālā darba speciālistiem.

Aprūpes pamati sociālā darba speciālistiem darbam ar pacientiem ar diagnosticētām hroniskām slimībām

No 2010. gada 25. maija līdz 30. novembrim īstenots Biedrības “Latvijas Samariešu apvienība” sadarbības projekts „Aprūpes pamati sociālā darba speciālistiem darbam ar pacientiem ar diagnosticētām hroniskām slimībām”. Projektu finansēja no EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta, un no Latvijas valsts budžeta ar Sabiedrības integrācijas fonda starpniecību. Projekta rezultātā paaugstinājuši kvalifikāciju 90 Rēzeknes pilsētas pašvaldības un 30 Rēzeknes novada pašvaldības sociālā darba speciālisti darbam ar pacientiem ar diagnosticētām hroniskām slimībām.

Sociālo pakalpojumu sistēmas attīstība Latgales plānošanas reģionā

No 2009. gada decembra līdz 2010. gada 30. jūnijam Pārvalde sekmīgi sadarbojās Latgales plānošanas reģiona projekta “Sociālo pakalpojumu sistēmas attīstība Latgales plānošanas reģionā” īstenošanā, kuru līdzfinansēja Eiropas Sociālais fonds un valsts. Projekta rezultātā izstrādāta “Latgales plānošanas reģiona attīstības programma 2010.–2017. gadam”.

Share by: