Par mums

Rēzeknes

Sociālais dienests



Rēzeknes Sociālais dienesta palīdzība

ir Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības izveidota institūcija – nozares pārvalde, kas veic sociālās politikas izstrādāšanu un īstenošanu Rēzeknes pilsētas pašvaldībā (izveidota 1992. gada 1. jūnijā). 

Sociālā dienesta misija: veicināt Rēzeknes valstspilsētas iedzīvotāju dzīves kvalitāti, nodrošinot sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu (sociālā aprūpe, sociālā rehabilitācija, aprūpe mājās, sociālais un psihologu darbs) sistēmas profesionālu, kvalitatīvu un efektīvu darbību atbilstoši iedzīvotāju vajadzībām.

Sociālā dienesta mērķis: nodrošināt sociālo darbu, sociālo aprūpi, sociālās aprūpes pakalpojumus, sociālās rehabilitācijas pakalpojumus un sociālo palīdzību personām, kurām dzīvesvieta reģistrēta Rē zeknes pašvaldībā.

Sociālā dienesta kvalitātes politika:

  • sniegt sociālo palīdzību un nodrošināt sociālos pakalpojumus, lai mazinātu sociālo spriedzi un veiksmīgi risinātu sociālās problēmas Rēzeknes pilsētas pašvaldības administratīvajā teritorijā;
  • nodrošināt klientiem sociālo palīdzību un sociālos pakalpojumus atbilstoši saistošiem normatīvajiem aktiem un klientu individuālajām vajadzībām, kā arī nepārtraukti uzlabot vadības sistēmu, pilnveidot esošos un attīstīt jaunus sociālos pakalpojumus, atbilstoši klientu vajadzībām;
  • rūpēties par savu darbinieku kompetenci, profesionalitāti un aizsardzību, strādājot ar riska grupām.

Sociālajā dienestā ir ieviesta un darbojas kvalitātes vadības sistēma.

Rēzeknes valstspilsētas pašvaldības pārvalde “Sociālais dienests”

Sociālais dienests organizē un sniedz pašvaldības iedzīvotājiem sociālos pakalpojumus un sociālo palīdzību atbilstoši nolikumam un normatīvajiem aktiem. Administrācija plāno, organizē, vada un kontrolē Sociālā dienesta darbību. 
Sociālā dienesta nolikums

Par Sociālā dienesta darbu 2022.gadā

Atbalsta nodaļa

Plāno, organizē, nodrošina, koordinē un kontrolē sociālo pakalpojumu sniegšanu, sniedz psihosociālo palīdzību, risina sociālos gadījumus, palīdz atjaunot sociālās funkcionēšanas spējas personām un ģimenēm ar bērniem, veic likumpārkāpumu profilakses darbu ar bērniem.

Sociālās palīdzības nodaļa

Plāno, organizē un nodrošina sociālās palīdzības sniegšanu, izvērtē mājsaimniecības atbilstību trūcīgas vai maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, palīdz ģimenei (personai) un personu grupai atrisināt vai mazināt sociālās problēmas, attīstot savus resursus, iesaistot atbalsta sistēmas un veicinot darbspējīgo paersonu līdzdarbību savas situācijas uzlabošanā.

Sociālo pakalpojumu nodaļa

Plāno, organizē, nodrošina, koordinē un kontrolē sociālo pakalpojumu sniegšanu bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, personām ar invaliditāti, pensijas vecuma pesonām un citām pilngadīgām personām. Koordinē un kontrolē sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanu Aprūpes mājās birojā, Patversmē, Pensionāru sociālo pakalpojumu centrā un Daudzfunkcionālajā sociālo pakalpojumu centrā.

Grāmatvedības nodaļa

Veic Sociālā dienesta kompetencē esošās funkcijas budžeta plānošanas, izpildes, kontroles un grāmatvedības uzskaites jomā.

Aprūpes mājās birojs

Nodrošina:

  • aprūpes mājās pakalpojumu pamatvajadzību apmierināšanai pensijas vecuma personām un pilngadīgām personām, kurām noteikta I vai II ivaliditātes grupa, kuras objektīvu apstākļu dēļ nevar sevi aprūpēt, un bērniem ar invaliditāti, kuriem ir izteikti un smagi funkcionēšanas ierobežojumi un Veselības un darbspēju ekespertīzes ārstu valsts komisija ir izsniegusi atzinumu par īpašas kopšanas nepieciešamību.

Patversme

Nodrošina: 

  • naktspatversmes un patversmes pakalpojumu personām bez noteiktas dzīvesvietas vai krīzes situācijā nonākušām personām, lai palīdzētu šīm personām pārvarēt krīzes situāciju, veicinātu sociālā statusa un funkcionēšanas spēju atjaunošanu un iekļaušanos sabiedrībā;
  • ēdināšanas pakalpojumu trūcīgām personām zupas virtuvē;
  • atskurbināšanas pakalpojumu.

Pensionāru sociālo pakalpojumu centrs

Nodrošina: 

  • pamatvajadzību apmierināšanu, sociālo aprūpi, sociālo rehabilitāciju un speciālistu pieejamību sociālās funkcionēšanas spēju atjaunošanai vai uzlabošanai un dzīves kvalitātes napzemināšanai pilngadīgām personām, kuras vecuma, funkcionēšanas traucējumu vai veselības stāvokļa dēļ to nevar nodrošināt pašas saviem spēkiem, sniedzot ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus;

Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu centrs

Nodrošina:

  • dienas aprūpes centra pakalpojumu – dienas laikā sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, sociālo prasmju attīstību, izglītošanu un brīvā laika pavadīšanas iespējas personām ar funkcionāliem traucējumiem;
  • specializēto darbnīcu pakalpojumu – sociālās rehabilitācijas pakalpojumu un prasmes veicinošas aktivitātes personām ar garīga rakstura traucējumiem.
  • grupu mājas (dzīvokļa) pakalpojumu - māju vai atesevišķu dzīvokli, kurā personai ar garīga rakstura traucējumiem nodrošina mājokli, individuālu atbalstu sociālo problēmu risināšanā un, ja nepieciešams, sociālo aprūpi.
Share by: